Një ndër figurat shumë popullore të politikës në vend është edhe Donika Kadaj-Bujupi, e cila vjen nga radhët e “AAK”-së dhe njihet si një nga fëmrat më me vizion të poltikës kosovare.

Kadaj-Bujupi, e ka treguar vetën edhe gjatë mandateve si deputete, duke qenë një nga femrat deputete më aktive të Kuvendit të Kosovës, shkruan “Kosovarja”.

Doika Kadaj-Bujupi, sërish është përfshirë nga “AAK” në listën për deputetë dhe ajo veç e ka filluar fushaten.

Ndërkohë, në një nga paraqitjet e fundut, zonja në fjalë është shfaqur me një stil krejt ndryshe të flokëve dhe veshjes.

Po vërehet dora e Kacit, frizerit të “AAK”-së./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË