Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli sot feston ditëlindjen.

Ai sot ka mbushur plot 52 vite jetë.

Veseli ka lindur më 31 Maj të vitit 1967, në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

Veseli, aktualisht është edhe kryetar i PDK-së, pas dorëheqjes së Hashim Thaçit, nga ky post.

Ai që nga viti 2014, është kryetar i Kuvendit të Kosovës. Veseli është i martuar dhe ka katër fëmijë.

Veseli ka vite që është i martuar me Violetën dhe kanë katër fëmijë./GazetaBlic/

MUND TË JU PËLQEJNË