Për vite me radhë ajo konsiderohej një nga hit-bërëset më të mëdha, pasi gjithmonë vinte para publikut me këngë hite, shkruan “Kosovarja”.

Kaltrina, që dikur ishte pjesë e “Hana Band”, ka zhvilluar një karrierë tejet të suksese në industrinë e muzikës në vend.

Vitet e fundit është larguar pak, nuk është aq aktive, e arsyeja lidhet me jetesën e saj në Londer dhe impenjimet rreth jetës familjare, shkruan “Kosovarja”.

Gjatë këtyre viteve, stili i këngëtares Kaltrina Selimi ka ndryshuar dukshëm. Siç mund ta shihni ajo është shnderrusr në një femër me stil londinez.

Kaltrina shumë metropolitane është dukur edhe gjatë një darke me të birin. Në darkë kanë dalë vetëm nënë e birë, ndërkohë që Dritonin e kanë lënë në shtëpi. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË