A e dinit që Nora Istrefi ishte në shkollë të muzikës?

Ajo, e ka kryer shkollën e mesme të muzikës, por jo edhe fakultetin, shkruan “Kosovarja”.

Pra, këngëtarja e ka ndjekur rrugën e të ëmës që kur ishte në moshë fare të re.

Nora, kishte flokë kaqurela të dendur dhe dukej më ndryshe se tani, ndërkohë që këndontë në korin e shkollës, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja depërtoj fuqishëm në treg me këngën “Taxi”, që u bë trampolinë suksesi për në botën e muzikës moderne. /Kosovarja/

 

 

MUND TË JU PËLQEJNË