Legjenda e muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu, ka arritur të fitoj zemrat e publikut për aq gjatë sa është pjesë e skenës muzikore.

Ndonëse ka kaluar të 60-tat, Sabriu është ende i frskët me zërin unik dhe këngët e tij, shkruan “Kosovarja”.

Përveç si këngëtar, ai ka një sens të lartë të humorit, ku kemi pasur rastin ta shohim në skeqe të ndryshme.

Ai është një person i dashur, që reflekton pozitivitet çdoherë.

Edhe përkundër angazhimeve në mbrëmje të ndryshme muzikore ai gjenë kohë për të kaluar me familjen e tij.

Këtë herë ai shfaqet me mbesën e tij, të cilën e ka vizituar për Bajram.

E lumtur në krahët e gjyshit, shfaqet vajza e Ermalit, të cilën duket qartë se sa shumë e do gjyshi./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË