Motrat Mustafa janë ndër zërat më të pëlqyer e të dëgjuar të muzikës popullore.

Sahidja dhe Safetja janë më të njohur për publikun, por tani më vonë edhe gjashtë motrat tjera falë këngës që realizuan dedikuar nënës së tyre.

Janë pikërisht Sahidja e Safetja ato që çdo herë godasin me këngët duke iu përshtatur preferencave të publikut të tyre besnik.

Mu në sezonën e verës realizuan edhe këngën “Dasma”, duke iu referuar pikërisht traditave shqiptare. Në kripin e këngës ato si nuse paraqitën nusen e vëllaut të tyre Medinën.

Medina është nusja e Liridonit, e njohur tanimë për publikun. Çifti janë prindër të dy fëmijëve, një djali dhe një vajze.

Sot, Medina na shfaq me shuam dashuri Noarin dhe Nean bukuroshe./Kosovarja/.

 

 

MUND TË JU PËLQEJNË