Arbenita Ismajli modelja kumanovare ka bërë që të gjitha shtëpitë e modës dhe marketingut të kthejnë kokën e sytë kah ajo.

Karrierën e saj si modele e ka nisur që në moshën 16 vjeçare, kur për herë të parë u paraqit në videoklipin e këngës “S’jena mo”, shkruan “Kosovarja”.

Tashmë një vit e gjysmë është pjesë e agjencisë amerikane “Elite”, ku ndër të tjera është edhe modelja më e paguar shqiptare.

Ndryshe, njihet edhe si e dashura e reperit të njohur Feros ku kohët e fundit po spekulohet se janë ndarë edhe pse nuk ka asgjë konkrete.

Jemi mësuar që çdo herë të sjell foto atraktive e me veshje ekstravagante.

Por çuditërisht, së fundi veshja e saj me komplete po e bënë të veçantë e të duket si ‘zonjë’./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË