Një ndër zërat më të dëgjuar e që i pëlqehen të gjitha këngët është këngëtari i njohur me prejardhje nga Deçani, Mehdin Përgjeqaj apo ndryshe siç e njeh publiku me emrin Meda.

Meda me vite radhazi i ka sjellë publikut këngë të bukura të cilat e kanë bërë ta pankonkurreshëm më treg, shkruan “Kosovarja”.

Përveç sukseseve në muzikë Meda ka edhe një jetë të lumtur bashkëshortore me Lulen ku janë prindër të katër fëmijëve.

Meda po ashtu ndan raporte edhe me familjarët e tjerë, ai gëzon një respekt të veçantë për dy prindërit e tij me të cilët jo rrallë herë është paraqitur edhe nga pushimet.

Së fundi, këngëtari sjell një imazh të bukur me nënën dhe babain e tij, të cilën duket se janë në moshën më të mirë./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË