Nexhat Osmani është këngëtari i njohur kosovar, që fillimisht u njoh si vëllai i këngëtares së njohur Remzie Osmanit.

Performnacat e tyre të përbashkëta, e më pas këngët solistike e bënë Nexhatin të ngjitet shpejt shkallëve të suksesit, shkruan “Kosovarja”.

Nexhati ende vazhdon të sjellë këngë të bukura për fansat e tij besnik. Ai është po ashtu një prej këngëtarëve më të kërkuar bashkë me motrën për ahengjet familjare.

Krahas sukseseve në muzikë, Nexhati ka edhe një jetë të lumtur bashkëshortore me gruan e tij Xhevahiren dhe tre fëmijët e tyre.

Jo rrallë herë në mediat rozë komentohet edhe bashkëshortja e tij, e sidomos për stilin e veshjes.

E po jo edhe rastësisht, me thonjë të mbjellur e çdo herë të kuruar kaq zonjë e shohim çdo herë Xhevahiren./Kosovarja/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË