Remzie dhe Nexhat Osmani, vëlla e motër i dhuruan spektakël publikut për vite me radhë me zërin e tyre të mrekullueshëm.

Dyshja kanë një karrierë të gjatë në skenën muzikore, dhe janë ndër zërat më të pëlqyer për publikun, shkruan “Kosovarja”.

Ata poashtu janë ndër më të kërkuarit për dasma e ahengje të ndryshme familjare, pasi dhurojnë një atmosfeë të mrekullueshme.

Dihet se karriera e tyre nisi në moshë të re, e derisa kaluan dekada që nga ajo kohë këngëtarët përveç karrierës krijuan edhe familjet e tyre.

Përgjatë këtyre viteve dyshja kanë ndryshuar edhe në pamje. Është interesante dhe publiku ka gjithmonë kureshtjen ti shoh ata se si dukeshin kur ishin më të rinj.

Revista “Kosovarja” iu sjellë disa imazhe të tyre për të parë ndryshimet gjatë viteve./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË