Muslimanët në gjithë botën sot po festojnë festën e Kurban Bajramit.

Mënyrat e të festuarit dhe uruar këtë festë janë të ndryshme duke dalluar nga vendi në vend, shkruan “Kosovarja”.

Vëmendje më të madhe sigurisht marrin fytyrat publike për dukjen dhe aktivitetet e tyre në këtë ditë.Edhe reja e Remzie Osmanit ka uruar Bajramin me një storie në Instagram.

Ajo shfaqet e rregulluar si nuse me bashkëshortin e saj Hamzën.

“Me fat Bajrami”, ishte urimi i Gëzimës për të gjithë myslimanët./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË