Emrin e saj tanimë e ka dëgjuar i madh dhe i vogël.

Flasim për renë e Shyhretes, Learta Jakupin, e cila pati fatin të bëhet e famshme për një kohë shumë të shkurtë, shkruan “Kosovarja”.

Duke qenë reja e këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore, publiku ka qenë vazhdimisht i etur për të ditur më shumë rreth saj.

Çdo lëvizje e saj ka ngjallë kuriozitet dhe ishin të pashmangshme për të mos u bërë lajm.

Learta nga natyra është edhe një person i thjeshtë dhe modest.

Por, në imazhin e fundit ka habitur me pamjen e saj duke u paraqitur me taka të larta në pikë të ditës.

I ka në qejf takat apo si?./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË