Kur flitet për teknologji, edhe horoskopi luan një rol thelbësor.

Sipas yjeve, janë 5 shenjat e zodiakut që janë të varura nga shërbimi i mesazheve të Whatsapp.

Zbuloni cilat janë dhe përse:

Virgjëresha:
Ditën, pasdite, apo natën, nuk ka rëndësi kur. Të lindurit e shenjës së Virgjëreshës kanë nevojë të mbajnë telefonin në duar me WhatsApp-in e hapur.

Aftësia për t’u socializuar, tipike për këtë shenjë, e bën të varur nga ky aplikacion. Është gjithnjë në dijeni për kontaktet dhe për statuset e tyre. Nëse diçka i duket interesante, nisin menjëherë të reagojnë.

Dashi:
E para gjë që bën një Dash sapo zgjohet, është të kontrollojë WhatsApp-in. Mund të kalojë deri në dy orë duke kontrolluar bisedat, pa u çuar ende nga shtrati.

Shigjetari:
Varësia nga aplikacioni shkakton probleme në familje apo miqësi, që në momentin që preferojnë të kenë sytë të mbërthyer në ekranin e telefonit, se sa tek njerëzit që kanë pranë.

Shigjetarit i pëlqejnë shumë emoji-t dhe aplikon një për çdo frazë që shkruan. Të flasësh në WhatsApp, për një Shigjetar ka një fillim, por nuk i dihet kurrë se kur do përfundojë.

Binjakët:
Çdo foto ku ka pak lumturi, e bën publike. Ndërkohë, nuk if shin bisedat dhe është në gjendje të kopjojë dhe ngjisë një “përshëndetje” të gjitha bisedave që bën.

Peshqit:
Të lindurit nën shenjën e Peshqve, më shumë se pa WhatsApp, nuk mund të jetojnë dot pa Ëireless, duke qenë se varësia nga aplikacioni, “vjedh” megabyte në pak kohë.

I pëlqen të dërgojë foto, video dhe përshëndetje. Nëse të pëlqen të bisedosh përmes këtij aplikacioni, Peshqit do jenë bashkëbiseduesit e tu më të mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË