Floriani u bë i famshëm falë hitit “Ngjyra e kuqe”, këngë kjo me të cilën ai dhe Adrian Gaxha morrën pjesë në “Kënga Magjike” dhe bënë namin gjithë andej.

“Ngjyra e kuqe” e shndërroj Florianin në personazh shumë të popullarizuar e të dashur për mbarë publikun shqiptar.

Ai, e vazhdoj edhe më tej rrugën e muzikës, duke sjell këngë të bukura e ritmike, disa prej të cilave u pëlqyen mjaftë nga publiku, shkruan “Kosovarja”.

Njerëzit patën rast të njihen edhe me disa nga anëtarët e familjes së Florian Beqirit, e tani ju njohim edhe me motren e tij, e cila i ngjanë shumë këngëtarit.

/Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË