Kanye West është vendosur i treti në listën më të famshme Forbes, sa i përket pasurisë neto që kanë të deponuar.

Reperi dhe biznesmeni aktualisht qëndron prapa Taylor Swift dhe Kylie Jenner në renditje, por është përpara yjeve të futbollit Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, si dhe Ed Sheeran.

Lista është projektuar për të treguar se yjet e showbizit ndërkombëtar, aktualisht po fitojnë shuma të larta të parave në të gjithë botën.

Kanye West ishte ‘zhdukur’ nga lista gjatë katër viteve të mëparshme, por ai tani ka bërë një kthim të madh pas suksesit në rritje të markës së ti “Yeezy”.

Kanye West aktualisht ka një vlerë neto prej rreth 240 milion dollarë, sipas Forbes. /Indeksonline/

MUND TË JU PËLQEJNË