Arta Nitaj është modele, yll Instagrami, aktore dhe së fundi prezantuese. Ajo, u bë e njohur kryesisht përmes rolit të saj në “O sa mirë”, shkruan “Kosovarja”.

Aktorja që për disa sezone luajti “Xhesiken” në “O sa mirë”, së fundi është bërë pjesë e skenës politike, duke iu bashkuar të rinjëve të “PDK”-së.

Arta, e ka arsyetuar mirë inkuadrimin e saj në poltikë. Shumë njerëz u munduan që ta deklasonin, por ajo megjithatë e treoj qartë vizionin e saj, shkruan “Kosovarja”.

Mbi të gjitha, Arta tha se është bërë pjesë e “PDK”-së, për ta mbështetjr shoqen e saj Ariana Musliu-Shosho, që është përfshirë në listën e “PDK”-së për deputet.

Të dyja duken shumë bukur. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË