U bë e famshme për dy arsye, si reja e këngëtarës Shyhrete Behlulit, dhe si këngëtare e zhanrit soprano.

Learta Jakupi tashmë është fytyra publike që komentohet vazhdimisht dhe merr gjithë vëmendjen e publikut, shkruan “Kosovarja”.

E nga koha që ajo u shfaq në skenë, hiq më pak nuk u komentua edhe familja e saj.

Drita, është nëna e Leartës, të cilën publiku e njeh mjaftë mirë. Një grua e zonja dhe elegante, nga e cila Learta ka marrë shumë cilësi.

E sot në ditëlindjen e së ëmës Learta ka publikuar një mori fotografishë dhe fjalë të mira për të. “Nuk ka tjetër nanë si ti, knaqna erën kur ta nij”, është njëri nga mbishkrimet qe ajo ka zgjedhur për ta uruar nënën./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË