Përbërësit

2 gota qumësht

2 vezë

1 vanilje

2 luge te gjelles kakao

7 luge te gjelles miell

3 luge te gjelles sheqer pluhur

PËRBËRËSIT E BRENDSHËM

banane

mjalte

lajthi

Hapat

Të gjithë përbërësit i përzieni dhe përfitoni glazurën e krepit.

E derdhni në tigan dhe i pjekeni në të dy anët, i leni në ftohje.

Krepat në midis i lyeni me mjaltë dhe me copëza të lajthis, pastaj ia vendosni bananen, dhe e bëni në forme të rolës.

I preni në copa të vogla dhe përmbi i hidhni copa të fëstëkut (sipas dëshirës).

MUND TË JU PËLQEJNË