Teuta Krasniqi cilësohet si njëra ndër femrat më e zonja në profesionin e saj.

Të rralla janë si ajo që nuk di të ndalen duke bërë punën e saj aq me zemër saqë duke ia përçuar këtë pozitivitet edhe vajzës së saj Tarës, shkruan “Kosovarja”.

Roli i saj i ‘Sarandës’ te kafeneja jonë e bëri akoma më të dashur për publikun kështu duke rrëmbyer qindra e mijëra zemra fansash.

 

Secili anëtar i familjes së saj janë të njohur për publikun, babai i saj profesor, vëllai dikur këngëtar e tash politikan dhe motra e saj Bubulina dikur këngëtare që u zhduk aq shpejtë sikur se edhe hyri në botën e muzikës, shkruan “Kosovarja”.

Ajo tani është e martuar dhe vendosi të jetojë jashtë vendit e të largohet nga skena e muzikës, që me siguri nuk e gjeti vetën në atë mes.

 

MUND TË JU PËLQEJNË