Tuna para disa muajve me promovimin e albumit të saj “Fortuna” na ka dëshmuar se edhe vetëm se është e tillë, shkruan “Kosovarja”.

Ndryshe, prej herave tjera kur tuna etiketohej si ‘zogu’ tani ajo po njihet si ‘fortuna’ e skenës kosovare.

Ishin pikërisht këngët e këtij albumi ato që e ngritën këngëtaren para syve të publikut.

Thënë të drejtën ishte diçka që nuk pritej, por kjo është pra ‘fortuna’ me shumë surpriza.

Madje, edhe vetë këngëtarja është prekur emocionalisht nga mikpritja e publikut për këtë album.

E krejt meritat për punën e saj dhe sukseset e arritur ia dedikon vetëm një personi.

Është Armend Rexhepagiqi të cilin Tuna e konsideron si mbret dhe i vetmi person të cilit i përkulet./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË