Kush nuk e njeh këtë artist të dëshmuar i cili i dha shumë për muzikën e mirfilltë shqipe.

Mahmut Ferati është këngëtari i njohur u muzikës popullore dhe gjithashtu profesor muzike, shkruan “Kosovarja”.

Karrierae tij e bujshme numëron vetëm suksese dhe hite të jashtëzakonshme. Ai vazhdon edhe sot të jetë ndër emrat e kërkuar për evente të ndryshme në çdo vend ku ka shqiptarë.

Ai është nga këngëtarët e rrallë që në llogarinë e tij në Instagram mbanë foto me të gjithë kolegët e estradës.

Në mesin e tyre është edhe Shyhrete Behluli dhe Nora Istrefi, fotografi kjo e realizuar më heret.

Këngëtarët duken shumë më ndryshe se sot, sidomos Nora Istrefi dallon shumë nga ajo që është sot./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË