Fillimisht njiheshin vetëm Sehidja dhe Safetja, kurse me këngën e tyre dedikuar nënës filluan të bëhen të njohura edhe motrat tjera.

Karriera e tyre muzikore përfshin një bagazh të madh suksesesh, shkruan “Kosovarja”.

Këngë e hite të paharruara i kanë sjellë publikut me vite të tëra dhe ende vazhdojnë në mënyrë të palodhshme ta bëjnë të njëjtën gjë.

Është kënga e tyre e fundit “ Dasma”, ajo e cila e bëri të njohur dhe të dashur për publikun edhe kunatën e tyre Medinën.

E që nga pjesëmarrja në videoklip Medinës më vëmendja nuk iu nda.

Madje, imazhi i saj i fundit nga një dasmë dëshmoi bukurinë e saj.

Padyshim, që Medina me gjithë këtë bukuri i ka lënë të gjitha nuset tjera nën hije.

Me siguri që edhe motrat Mustafa ndihen me fat që kanë një kunatë kaq të bukur sikur Medina./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË