Yllka Kuqi, është ndër perlat më të bukura shqiptare të cilën e do skena dhe publiku.

Këngëtarja gjakovare po që është shëndrruar në një nga yjet më të ndjekura dhe më të pëlqyera, jo vetëm në vend por edhe në diasporë, shkruan Kosovarja.

Me zërin melankolikë dhe të dëshmuar kë bërë të jetë e kërkuar kudo, dhe tani e shohim të pranishme nëpër dasma e ahengje të ndryshme, duke i bërë çdo ditë e më shumë fansat për vete.

Ajo është përmendur gjithmonë për atmosferë të paharruar andaj edhe angazhimet rreth muzikës nuk i ka të pakta, e cila po mori pjesë në ndonjë mbrëmje tund e gjithë vendin me zërin e ëmbël dhe të fuqishëm që ka.

Edhe së fundi nuk ndodhi hiç më ndryshe, ku e pamë në njërin nga lokalet e Preshevës duke perfomuar në mes kolegëve, e që padyshim edhe këtë herë u veçua me interpretimin e veçantë që bëri.

Ndonëse dhuroi performancë të veçantë e më ndryshe se që jemi mësuar, atë e pamë edhe duke vjedhur pak nga kjo natë për t’ia kushtuar të shoqit një vallëzim të lakmueshëm dhe pikant.

Yllka Kuqi

Publiée par Albania Viral sur Vendredi 26 avril 2019

Çifti më i përfolur dhe më i komentuar edhe njëherë dëshmuan dashurinë e tyre ku me këtë vallëzim pushtuan vëmendjen e të gjithëve. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË