Në të vërtet, nuk ka ndonjë arsye shumë specifike që e ka larguar nga shoqëria, nga shokët e dikurshëm, por se nuk po i sheh, këtë e pranon edhe vetë, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtari Alban Mehmeti, dikur pjesë e grupit “Aurora”, vitet e fundit është kryekëput i angazhuar në kultivimin e muzikës popullore.

Mehmeti, tashmë është bërë një nga këngëtarët me shumë kërkesa në dasma e ahengje, nga ku edhe përfiton shumë më mirë materialisht sesa kur ishte pjesë e muzikës zbavitëse, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtari është i martuar me bukuroshen Fjolla Svirca dhe kanë dy djem së bashku. Portreti i tyre familjar duket shumë i bukur./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË