Florinda Kajtazi është emri që ka rrëmbyer kurorën e Miss New York 2019.

Bukuroshja shqiptare ia ka arritur të përfaqësojë New Yorkun në edicionin e 68 të MISS SHBA, shkruan Kosovarja.

Falë sharmit dhe bukurisë ka mundur shumë konkurrente falë votave të shumta në juri, por edhe falë mbështjetjeve të të pranishmeve që ishin aty prezentë.

27 vjeçarja tani po përmendet për të arriturat e saj dhe për nderimin e këtij përfaqësimi.

Emri i saj u komentua jashtëzakonisht shumë në fillim edhe për faktin se ishte imazh i fotografit të njohut Fadil Berisha.

E sidomos, se gëzimi e krenaria e opinionit për këtë bukuroshe që u shpall miss, por që nuk zgjati shumë dhe se u përfolur aq sa zgjati dhe u dha vetëm lajmi. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË