Hajrush Behluli njihet si bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza, shkruan “Kosovarja”.

Ai, është prej shumë vitesh bashkë me Shkurten, që e ka edhe bashkëvendase, pasi të dy janë nga Mushtishti.

Hajrushi e ka fituar zemren e bilbilit të fshatit, që shpejtë u bë bilbili i skenës muzikore shqiptare.

Hajrushi është ekonomist i diplomuar dhe ka punuar edhe në Ministrinë e Shërbimeve Publike.

Hajrushi e ka mbështetur gjithmonë karrieren e të shoqes, duke qenë edhe menaxheri i saj, shkruan “Kosovarja”.

MUND TË JU PËLQEJNË