Gjakovarja Yllka Kuqi i ka ngjitur hap pas hapi shkallët e karrieres.

Ajo, e nisi duke kënduar në festivale, për ta vazhduar tutje rrugën e përshtatjes me tregun komercial, shkruan “Kosovarja”.

Nëse dikur Yllka këndonte muzikë të mirefilltë, sot është si shumica e këngëtarëve.

Gjithsesi, talentin dhe porencen vokale nuk mund tia mohoj askush dhe asgjë.

Gjakovarja e bukur e ka nisur karrieren muzikore në adoloshencë, madje kishte kënduar edhe në mbrëmjen e saj të maturës këngën “Vajta kalova”, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja e ka kujtuar atë kohë dhe ka treguar se fustanin ia kishte sjell tezja nga Amerika. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË