Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri është nga femrat më të përfolura të estradës.

Ajo kmentohet vazhdimisht për jetën e luksit që bën dhe pushimet e shumta në vende të ndryshme të botës, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja është shumë aktive në rrjetet sociale ku ndanë imazhe e dedikime për njerëzit e zemrës.

E sot në familjen e saj ka festë. Është babai i këngëtares që po festoon ditëlindjen, për të cilin ajo ka fjalët më të mira.

“Urime ditelindjen babi jem ma i miri ne bot ! Ti me mesove te jem e fort, ti me mesove te luftoj , ti me mesove te dua! Mos harro per mua dashuria e par ishe ti, tdon Adelina jote vogel” ishte shkrimi i Adelinës, të cilin ia ka bashkangjitur një fotografi ku shihet babai i saj bashkë me të birin./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË