“Elvana mollë sherri”, “Vrasje për Elvana Gjate “, “Këngëtarja e famshme në skenën e krimit”, janë vetëm disa nga titujt që po qarkullojnë koluareve, e që në qendër të vëmendjes e kanë këngataren Elvana Gjata, shkruan “Kosovarja”.

Truproja i këngëtares së njohur shqiptare ka lënë të vdekur një person dhe të plagosur dy të tjerë. Ngjarja tragjike ka marrë dhenë.

Këngëtarja e mirënjohur ka ikur nga Shqipëria, duke lënë pas diskutime pa fund, fjalë që nuk ndalen, komente nga më të ndryshmet, shkruan “Kosovarja”.

Shumë nga mediat po hedhin baltë mbi figurën e këngëtares, ndërkaq miqtë, kolegët dhe bashkëpunëtorët e saj po mundohen që ti dalin në mbrojtje, duke u munduar ta shpërfaqin Elvanën e vërtet.

/Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË