Në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Java në vijim me mot të ndryshueshëm, të martën dhe mërkurën më ngrohtë, me intervale më të gjata me diell

Gjatë ditë së sotme do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe do të përcillen me intervale të diellit, kurse pasdite priten reshje të shiut.

Temperatura minimale pritet të jetë 10 gradë Celsius, kurse ajo maksimalja pritet të jetë 19 gradë Celsius

Moti në ditët në vazhdim:

21.05 – Kryesisht me diell. Në mëngjes vende-vende mundësi për riga shiu.

22.05 – Ngrohtë, kryesisht me diell.

23.05-24.05 – Të enjten, paradite kryesisht me diell. Pasdite priten reshje lokale shiu me bubullima. Ditën e premte, kryesisht me vransira, kohëpaskohe mundësi për reshje lokale shiu, që pasdite do të shoqërohen edhe me bubullima.

MUND TË JU PËLQEJNË