Këngëtare bukuroshe, e cila që në rini të hershme i ka hyrë botës së muzikës, ku fillimisht u shfaq në skena për zbulimin e talentëve, shkruan “Kosovarja”.

Më pas, u bë pjesë e “Hana Band”, bendit që bëri emër gjithënadej, e sjelli shumë hite për publikun shqiptar.

Kaltrina, më pas nisi karrierë solo dhe ia doli me sukses që të bëhet një ndër emrat më të njohur dhe ndër këngëtaret më të kërkuara në vend, shkruan “Kosovarja”.

Së fundi, këngëtarja po këndon kryesisht muzikë popullore në dasma e ahengje. Pavarësisht që stili i saj ka ndryshuar, Kaltrina është shumë më moderne, e për këtë ka kontribuar edhe jetesa në Londër.

Ky kobinim i Kaltrines, duket mjaftë cool. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË