Një propozim për martesë në tapetin e kuq të Festivalit të Kanës ka marrë vëmendjen e mediave.

Një burrë i paidentifikuar i ulet në gjunjë të dashurës së tij dhe nxjerr unazën në një kuti të bardhë, shkruan lajmi.net.

Përgjigja e partneres ishte ‘po’ dhe çifti shkëmbeu një puthje pasionante në tapetin e kuq para se të largoheshin të kapur për dore.

Propozimi rrëmbeu vëmendjen e paparacëve në festivalin e filmit.

Ky është viti 72-të i festivalit, i cili tërheq të famshëm dhe turistë nga e gjithë bota.

MUND TË JU PËLQEJNË