Pak minuta më parë ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së LDK.

Në një konferencë të shkurt për media foli zëdhënësi i kësaj partie Besian Mustafa.

“Në mbledhjen e mbajtur sot LDK-ja trajtoi situatën e fundit pasa mandatimit të Albin Kurtit si Kryeministër. LDK-ja vlerson se vendi ndodhet në një situatë të rëndësishmes politike .LDK fton LVV të veprojë shpejt dhe me vendosmëri për arritjen e marrëveshjes”

MUND TË JU PËLQEJNË