Learta Jakupi, tashmë është përsonazh i njohur i shoëbizit vendor, shpesh e përfolur në media për shumëçka që ka të bëjë me të, shkruan “Kosovarja”.

Learta, nuk doli nga askundi. Ajo, kishte studiuar për gazetari dhe muzikë, madje para se të bëhej e njohur si reja e Shyhretes, ajo e kishte një koncert recital.

Muzikën po e vazhdon edhe më tej, e së shpejti po thuhet se do të vijë në duet me kunatën e saj, Engjellushen, shkruan “Kosovarja”.

Learta, ka hapur edhe butik. Një fustan nga butiku, ja ka dhuruar Engjit.

I bukur dhe po i rri bukur. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË