Tashmë e ka krijuar emrin e saj dhe nuk ka arsye që gjithmonë të tregohet kush është e çka është, shkruan “Kosovarja”.

Learta Jakupi, është bërë emër i njohur për publikun e gjërë. Që kur u lidh me djalin e këngëtares Shyhrete Behluli, Learta pati gjjthë vëmendjen.

Jakupi, për publikun tashmë është e njohur edhe si këngëtare e muzikës operistike dhe jo vetëm. Ajo, kishte edhe një duet me vjehrrën e saj dhe gjithashtu thuhet se së shpejti do të vijë në bashkëpunim me Engjellusha Salihun, shkruan “Kosovarja”.

Dihet që edhe kanagjegji i Leartes në vitin 2016 bëri shumë bujë mediatike. Learta, e ka kujtuar këtë moment nga kanagjegji i saj.

 

MUND TË JU PËLQEJNË