Learta Jakupi tanimë ka kohë që është pozicionuar në ballinat e faqeve rozë duke u njohur si reja e këngëtares Shyhrete Behlulit, shkruan “Kosovarja”.

Famën që arriti ta marrë për një kohë të shkurtë nuk e kishte menduar as vetë ajo. Tanimë thuajse njihet po aq sa vjehrra e saj, aty ku përmendet Shyhretja mendja më pas shkon edhe te Learta.

Learta cilësohet si nusja më e dalluar dhe e respektuar e estradës, ajo ka dëshmuar raportet e mira jo vetëm me vjehrrën por edhe me familjarët tjerë sidomos me kunatat e saja.

Nga martesa me djalin e madh të Shyhretes, Kushtrimin kanë një djalë të quajtur Matin.

E sot Learta sjell foton më të bukur të Matinit në përqafim të Kushtrimit./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË