Learta Jakupi ende po i prin listës si nusja më e pëlqyer dhe e dashur për publikun kosovar.

Zbatimi i zakoneve e traditave siç i takojnë një nuse tipike kosovare e kanë bërë një model shembull për gjitha nuset tjera, shkruan “Kosovarja”.

Padyshim që me sjelljet dhe edukatën e saj ndihet krenare edhe vjehrra e saj Shyhretja e cila e ka pranuar shumë shpesh publikisht.

E për raportet e tyre dihet se janë aq të mira, saqë lirshëm mund të themi se Shyhretja e do si ta kishte vajzë.

Si të mos e dojë kur kaq shumë e shpesh ia bën qejfin duke i veshur këto veshje tradicionale që po e bëjnë të duket si mbretëreshë./Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË