Gruaja e Medës njihet më shumë për pamjen fizike, pasi që ajo nuk ka ndonjë profesion të veçantë.

Fal burrit të saj, Medës, ajo ka arritur që të jetë pjesë në faqen rozë, shkruan “Kosovarja”.

Ajo gjithmonë mundohet që të paraqitet e veçantë me veshje interesante.

Edhe në dasmën e Bleros dhe Afronës, që u mbajt ditë më parë Lulja shkëlqeu në një fustan të bardhë, e cila u barazua njejtë me Afronën.

Ky veprim i saj aspak i hijshëm për Afronën, duke pas parasysh që në çdo dasëm nuk është etikë që ndonjë femër tjetër të veshet me fustan të bardhë, përveç nuses që martohet.

Sido që të jetë, Lulja e bëri me apo pa dashje, ajo u barazua me Afronën. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË