E butë dhe e shijshme, shkrihet në gojë!

Gëzojeni familjen tuaj me këtë picë të parapëlqyer, të gatuar në një mënyrë paksa ndryshe.

Përbërësit:

– 500 g miell;

– 450 ml jogurt;s

– 2 vezë,

– 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira;

– 1 lugë e vogël sodë bikarbonati;

– pak kripë.

Përgatitja:

Tundni vezët dhe shtoni të gjithë përbërësit.

Tundni me mikser që të bëhet brumi paksa më i dendur sesa për palëpeta.

Tepsinë bëjeni me miell dhe lyeni, pastaj qitni brumin të cilin e keni shtrirë me lugë të njomur në ujë të valuar.

Radhisni artikujt sipas dëshirës sipër brumit të pjekur.

MUND TË JU PËLQEJNË