Ushqim i shijshëm plot thartirë omega-3!

Zgjidhni llojin e parapëlqyer të makaronave, merrni presh, domate të ziera, një konserve mish toni dhe racioni i mrekullueshëm është gati.

Receta u dedikohet fillestarëve të përgatitjes së ushqimit. Natyrisht, edhe për të gjithë të tjerët.

Zgjidhje e shkëlqyeshme dhe shumë e shpejtë për drekë apo darkë.

Përbërësit:

– 300 g makarona,

– ½ preshi,

– vaj ulliri,

– 100 ml domate të ziera;

– erëza,

– kripë,

– piper,

– 1 konservë mish toni.

Përgatitja:

Zieni makaronat dhe kulloni.

Në vaj fërgoni preshin që të zbutet mirë, shtoni erëzat, kripën, piperin, domaten e zier dhe lini të vlojnë derisa të avullojë lëngu.

Në fund shtoni mishin e tonit, por edhe atë fërgojeni pak.

Sipër makaronave qitni salcë dhe kënaquni me çdo kafshatë…

MUND TË JU PËLQEJNË