Kandidatja për deputete nga radhët e LDK-së Marigona Geci ka dalur femra më e votuar nga Lista e LDK-së.

Ajo ka arritur rekord duke qenë se kjo është gara e saj e parë dhe fillimi i karrierës në politikë.

Marigona nga numri 78 ka arritur në numrin 7 duke i kaluar edhe shume burra nga kjo listë.

Sipas rezultateve preleminare të cilat mund të ndrrojnë në të mire të saj ajo ka marrë hiq me pak se 15737 vota./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË