Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë martuar!

Propozimi pas 12 viteve ka ndodhur përgjatë pushimeve të çiftit në Maldive me vajzën e tyre Ameli.

Lajmin e ka bërë të ditur këngëtarja Cani përmes një postimi të gjatë në Instagram të cilin mund ta ndiqni më poshtë.

Lajmi përditësohet shumë shpejt.‘PO!

U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin.

U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare!

U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar.

Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar.

Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit.

Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit.

Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise.mPO … deri sa vdekja te na ndaje’, ka shkruar Miriami në postim.

MUND TË JU PËLQEJNË