I vogël, por i famshëm. Epo, nuk kishte se si të ndodhte ndryshe.

Matini, nipi i këngëtares së njohur Shyhrete Behluli, u be mjaftë i njohur që në lindje dhe jo rastësisht, shkruan “Kosovarja”.

Matin Salihu ka lindur në një familje të njohurish, duke filluar nga gjyshja, hallat e prindërit, që gjithashtu janë mjaftë të përfolur.

Matini i vogël para disa ditësh i ka mbushur një vjeç dhe ai ka pozuar pranë dy palë gjyshërve, prindërve të së ëmës dhe babait. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË