Është i përfolur ende para se të lindte, kjo nga që është nipi i këngëtares më të kërkuar të estradës, Shyhrete Behlulit, shkruan Kosovarja.

Me që Learta së fundmi mbajti koncertin e saj solistik, ku vërtetë pamë një talent i cili është për çdo kompliment, shihet se Matini do të rritet në një frymë këngëtarësh.

E këtë më së miri e tregon edhe ky imazh të cilin Learta ka ndarë me ndjekësit, i cili njëheri mund të cilësohet si imazhi më i bukur i vogëlushit, i cili vërtetë të merr zemrën.

Shikojeni, shihet qartë se do ta ndjekë rrugën e së ëmës dhe të gjyshes, të cilat vërtetë janë emrat suksesshëm dhe shumë të përmendur./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË