Violeta Kajtazi është ndër këngëtaret më të popullarizuar zhanrit folklorik dhe nga më të kërkuarat për gëzime familjare.

Një këngëtare që bën atmosferë duke ia shtuar madhështinë secilit aheng, shkruan “Kosovarja”.

Ajo është mjaftë aktive në rrjetet sociale ku sjellë imazhe të shumta nga aktivitetet e saj muzikore por edhe nga përditshmëria.

Violeta dallohet për veshjet elegante dhe paraqitjet plotë sharm. Kohëve të fundit po shfaqet tejet bukur dhe plotë pozitivitet.

Ajo ka shoqëri me shumë nga kolegët e estradës me të cilët del e argëtohet. Përveç Vjollca Haxhiut me të cilën shihet shpesh ajo duket se ka shoqëri të mirë edhe me këngëtaren Vjollca Buqaj me të cilën flet edhe me kamerë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË