Donika Kada-Bujupi është deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e “AAK”-së, e cila njihet si një nga femrat e zonja të Kuvendit, e cila e ka ngritur zërin në lidhje me shumë çështje të rëndësishme, shkruan “Kosovarja”.

Kadaj-Bujupi ka ndjekur Fakultetit e Gazetarisë dhe Komunikimit Masiv në Prishtinë dhe studimet pasuniversitare në komunikim masiv në Institutin e Gazetarisë dhe Komunikimit Masiv KIJAC.

E, pasi me profesion është gazetare, Donika ka raporte mjaftë korrektë me komunitetin e gazetarëve, madje me disa takohet edhe për kafe, shkruan “Kosovarja”.

Sot, Donika po pinte kafe me gazetarin Fidan Jupolli, i cili njihet për origjinalitetin në ekran.

Të dy dukej që po zhvillonin një bisedë mjaftë të këndshme mes vete./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË