Lajmi për dorëheqjen e Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit i ka shokuar të gjithë.

Lidhur me këtë kanë ardhur reagime nga më të ndryshmet si nga populli ashtu edhe nga fytyrat publike, shkruan Kosovarja.

Ndër të gjitha ato reagime që pati nga të gjithë, Morena Taraku bën hapin e parë nga estrada dhe reagon lidhur me reagimin e tij.

Ajo në faqen e saj personale Instagram ka lëshuar një shkrim shumë të shkurtër por me shumë domethënie.

Ndër të tjera ajo tha: “Më vjen keq çka po ndoshë me Kosovën!!!! Më dhemb zemra”.

Jo vetëm për këtë rast, por Morena gjithmonë cilësohet të jetë e para që reagon për raste të tilla. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË