Nuk ka ditë që nuk e shprehin dashurinë dhe adhurimin që kanë ndaj njëra tjetrës.

8 Motrat Mustafa me qindra herë kanë dëshmuar lidhshmërinë që kanë ndaj njëra tjetrës, jo vetëm nëpërmjet këngëve e bashkëpunimeve por edhe në përditshmëri, shkruan Kosovarja.

Ato përveç që i shohim gjatë bashkë në prezantime publike, në dasma e ahengje familjare, por edhe në kohë të lirë i shohim duke kaluar kohë së bashku.

E, kur vjen puna te urimet dhe mesazhet për ndonjë datë të veçantë të tyre, ato janë të parat kudo duke ia uruar më të mirat secilës.

Kurse, sot ato që erdhën pikërisht me një urim të shkurtër por të plotë ishin Safetja dhe Sahidja.

Me rastin e ditëlindjes së motrës së tyre Shkurtes, ajo me pak fjalë u shprehën kështu:
“Shumë urime e ëmbla jonë, 100 të lumtura”. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË