Mbahet sonte në mbrëmje nata finale e edicionit të 20-të të “Kënga Mgjike”. Mësohet se janë përzgjedhur 20 këngëtarë që kalojnë në fazën finale, dhe siç kemi parë edhe në edicionet e kaluara krahas çmimit të madh, sonte do të ndahen edhe 19 çmime të tjera. “Threedoots” ka zbuluar disa prej këngëtarëve që do të jenë në natën finale:

Lista e plotë:

Ardit Cuni dhe Daniela Toci

Artjola Toska dhe Bruno

Aurela Gace dhe Eli Fara

Era Rusi

Erik Lloshi

Fifi dhe Mc kresha

Flori Mumajesi

Flor Nazifi dhe Inis Neziri

Kejsi Tola

Klajdi Haruni

Mauel Moskati

Mentor Haziri

Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama

Revolt Klan

Ronela Hajati

Rovena Dilo

Rozana Radi

Venera Lumani

Wendi Mancaku

Krusita

MUND TË JU PËLQEJNË