Dikur Meda njihej vetëm si këngëtari me një frizurë karakteristike por edhe me një vokal të artë që nuk kishte krahasim, e sidomos kur këndonte këngët me motiv dashurie.

Sot Meda, rangohet i pari këngëtar më i kërkuar për ahengjet dhe dasmat e familjeve mbarë shqiptare, shkruan “Kosovarja”.

Meda është i martuar tash e sa vite me Lulen të cilët janë prindër të katër fëmijëve.

Çifti ngjajnë si dy zogj të dashuruar të cilët bashkë kanë krijuar një lidhje, familje mbi bazë të respektit mrëkuptimit e mëshirës, shkruan “Kosovarja”.

Edhe në foton e fundit çifti simpatik shfaqen për çdo lavdatë. E kujt më shumë se Medës e Lulës do i shkonte fraza e njohur :”Dy trupa e një shpirt”.

Thjesht, me një fjalë të mrekullueshëm. /Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË